Jdi na obsah Jdi na menu
 


Óda na poplatky

Naši politici opět bodují, přátelé. Nejen že nakonec ustoupili našim „chudákům“ lékařům a zvýšili jim už tak vysoké platy, ale teď navíc zvedají regulační poplatky stejně jako vám dokáže zvednout žaludek hudba některých umělců. Ze třiceti korun se poplatek zvýší na korun padesát. Úroveň péče bohužel zůstává na svém místě. Jen vás možná lékař za oněch dvacet korun slušně pozdraví. Koho by po tomto aktu pozdravu ranila mrtvice, toho by pak v nemocnici po propuštění a platbě asi šlehla znova, protože za těch pár dní, co by tam náš modelový pacient – nebožák strávil by zaplatil pár stovek. Poplatek za den v nemocnici se zvýšil na rovnou stokorunu. Ale jak jsem zmínil výše. Úroveň služeb se nezvedne. Jediné, co se možná zvedne, budou koutky úst těch lidí, kteří budou kasírovat. Co nám tedy zbývá? Modlit se, aby letos byla velká úroda ovoce, protože jak je známo, slivovice je všelék. Vypálení sice stojí nějakou tu stovku, ale úroveň péče, kterou slivovice v rozumných dávkách poskytuje, je neporovnatelně vyšší než v mnohých zdravotnických zařízeních s takzvanou nadstandardní péči. Jsem rád, že nevím, na kolik se chystá stoupnout cena pobytu na jednotce intenzivní péče.

Proti si, milí přátelé, dávejte pozor. Opravdu všude. Hlavně na veřejných komunikacích. Pro všechny případy si vyrobte kartičku se jménem a bydlištěm. Tímto také vyzývám řidiče, aby byli ohleduplní a pokud někoho náhodou srazí, ať jej posbírají, slušně ho požádají o kartičku s údaji a raději ho odvezou domů, kde ho nebo ji někdo z rodiny, zdatný v šití a nějaké té první pomoci, bylinkářství, popřípadě někdo, kdo viděl film Frankenstein nejméně desetkrát v řadě, dá dohromady. Léčbu i samotné zákroky doporučuji prokládat kapačkou nebo nálevkou slivovice.

Přece jen nit a jehly jsou dnes vcelku levné, obvazy po dědečkovi z války ještě plní funkci, slivovice je univerzální lék, desinfekce i anestézie a léčba vyjde levněji.

A druhý den po nehodě a následné operaci si vezměte berle, vyrobené ze smetáků nebo něčeho, co budete mít po ruce a jděte raději do práce. Co kdyby se vám přitížilo a museli jste do nemocnice?Vždyť léčba přece něco stojí

Nakonec přeji hodně štěstí a pevné zdraví.